TARİHİ BAŞARI

tarihibasari_1Konya’da yapılan Minikler Türkiye Taekwondo Şampiyonasında Ayvalık Spor Kulübü sporcumuz Lara İNCE  TÜRKİYE ŞAMPİYONU oldu.

7-10 Eylül tarihleri arasında Konya’da Selçuklu Belediye Uluslar arası Spor salonunda yapılan ve katılan sporcu sayısı bakımından Türkiye’nin en büyük spor şöleni olarak kayıtlara geçen ve bay bayan yaklaşık 2.500 sporcunun mücadele ettiği Minikler Türkiye Taekwondo şampiyonasında Ayvalık Spor Kulübümüzün sporcusu Lara İNCE 57 kg’da Türkiye Şampiyonu olarak Balıkesir ve Ayvalık spor tarihine geçmiştir. Kategorisinde 1.Turda Karamanlı rakibini Nakavt ederek , 2.Turda Kayserili rakibini yine nakavt ederek , Çeyrek Final maçında Adana’lı rakibini 10-3 sayı ile , Yarı final maçında İstanbul’lu rakibini 3-2 sayı ile ve en son müthiş bir mücadele ve taktik savaşı içinde geçen Final maçını yine aynı skorla 3-2 alarak TÜRKİYE ŞAMPİYONU olmuştur.
Ayvalık Spor Kulübümüz adına şampiyonada mücadele eden diğer sporcularımızdan Ahmet Sefa ŞİŞECİOĞLU ise sıkletinde mücadele eden 193 sporcu içinde 4 tur maç geçerek 5.turda rakibine 4-1 yenilmesine rağmen sıkletinde ilk 16 sıralamasına girmiş ve büyük bir başarı elde etmiştir.Diğer sporcularımızdan 36 kg’da mücadele eden Serhat GEDİZ ve + 57 kg’da mücadele eden Zeynep BAYRAM ilk turda rakiplerini yenerek ikinci tura yükselmiş ancak ikinci turda rakiplerine çok şanssız bir şekilde yenilerek şampiyonaya veda etmişlerdir.Zeynep Bayram kızımızın başa baş götürdüğü ancak 5-8 yenildiği İstanbul’lu sporcu ise Türkiye şampiyonu olmuş ikinci Altın madalyamız adeta elimizden uçup gitmiştir.27 kg’da mücadele eden ve en güvendiğimiz sporcularımızdan Onur KOÇ ise ilk maçında baştan sona üstün götürdüğü maçta son saniyelerde dikkatsizliğinin kurbanı olarak 2 sefer kafasına aldığı teknikle maçtan 13-19 yenik ayrılarak şampiyonaya veda etmiştir.
Şampiyona’da Ayvalıklı sporcularımızın göstermiş olduğu performans ayakta alkışlanırken birçok büyük ilin iyi sporcularını geride bırakmamız çok büyük bir başarı olarak hafızalara kazındı. Ayvalık spor kulübü başkanı ve aynı zamanda sporcularımızın Antrenörlüğünü yapan Uluslar arası Taekwondo Antrenörümüz Volkan SERSAN ise ; sporcularımızı gönülden kutluyor hepsini ayrı ayrı gözlerinden öpüyorum. Bize inanan güvenen başta sporcu velilerimiz olmak üzere , İlçe spor müdürümüz Cem Hamzaoğlu’nu ve dostlarımızı mahcup etmedik.Lara İnce kızımız bize o kadar büyük bir sevinç yaşattı ki bunu kelimelerle anlatmak imkansız.Final maçında yaşadığım heyecan ve maç sonu sevincimiz hiçbir şeye değişilmezdi.Çok çalıştık ve başardık. Bu seneye kadar Ayvalık’ta bu sporun yapıldığını dahi bilmeyenlere karşı almış olduğumuz bu başarı çok güzel bir cevap oldu.Almış olduğumuz bu şampiyonluğu Ayvalık halkımıza hediye ediyoruz.dedi.

tarihibasari_4 tarihibasari_3 tarihibasari__2 tarihibasari_5

tarihibasari_6