Taekwondoda Yılın İlk Veli Toplantısı Yapıldı

veli_1

 

Ayvalık Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Taekwondo branşımızda spor eğitimlerini sürdüren miniklerimizin ailelerinin katıldığı veli bilgilendirme toplantısı Ayvalık Ticaret Odası toplantı salonunda Cumartesi akşamı yapıldı.

Özellikle yeni başlayan sporcu ailelerinin katıldığı gözlenen toplantıda sporcuların genel durumları , Türk Taekwondosunun Dünyada ki durumu , Sporcularımızın yurt dışı ve yurt içi maçlardaki başarı durumları ve Ayvalık Spor Kulübümüzün tanıtımı yapıldı.

İlk defa bir spor branşının bu şekilde bir tanıtımının yapıldığına şahit olduğunu belirten öğrenci velilerinden Hüseyin Özdemir ‘Taekwondo sporunu ailecek öğreniyoruz.Bu hem çocuğumuz hem de bizim spora bakışımızı çok değiştirdi’ şeklinde konuştu. Bir diğer öğrenci velisi olan İsmail Çavuş ise ‘Oğlumuz geçen sene Türkiye Üçüncüsü olarak bizi çok gururlandırdı ve sevindirdi. Bu sporu neden bu kadar sevdiğini bizde artık anladık.Hocamıza ilgi ve alakasından dolayı ne kadar teşekkür etsek azdır.’ dedi.

Toplantıyı gerçekleştiren Volkan Sersan hocamızda İlk önce bize bu imkanı veren Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Sayın Rahmi GENCER’e çok teşekkür ediyorum. Ayrıca velilerimize ilgi ve alakalarından dolayı da teşekkür ediyorum. Gerçekten çok verimli bir toplantı oldu. Hem yapmış olduğumuz sporun ne kadar güzel ve kültürümüzle özdeş bir spor olduğunu göstermeye çalıştık. Hem de bu güne kadar Taekwondo sporu dalında Ayvalıkta neler yapıldığını anlatarak farkındalık yaratmaya çalıştıklarını ifade etti.

veli_2 veli_2