Berlin’de Ayvalık Taekwondo Rüzgarı

BERLİN 5Ayvalık Spor Kulübümüzün sporcuları 12 Mayıs tarihinde Almanya’nın Berlin şehrinde yapılan 17 ülkeden 800 ‘e yakın sporcunun katıldığı ve Avrupada ki Puan turnuvalarından olan 11. Berlin Open Uluslar arası Taekwondo şampiyonasına Türkiye’den TEK TÜRK TAKIMI olarak katılmışlardır.

Sporcularımız bir Birincilik , iki Üçüncülük kupası alarak Miniklerde de ( 9-11 yaş mavi kemer üstü ) Takım olarak Birincilik kupasının sahibi olmuşlardır. Hotel President Berlin de konaklayan sporcularımız Berlin’i gezmenin yanı sıra 14 Mayıs tarihinde Ayvalık Spor Kulübümüzün Başkanı ve Antrenörü olan Volkan SERSAN hocamız ve Berlin Taekwondo Federasyonu Başkanı Sayın Gültekin ÖZÇİFÇİ ve Türkiye’den gelen sporcularımızı Berlin Büyükelçisi Sayın Hüseyin Avni KARSLIOĞLU ve Berlin Başkonsolosu Sayın Ahmet Başar ŞEN kabul etmişlerdir. Kabuller sırasında sporcularımızla bol bol sohbet eden Büyükelçimiz ve Başkonsolosumuz sporcularımıza hediyeler vererek kazanmış oldukları kupalar nedeni ile teşekkürlerini iletmiştir. Ayrıca sporcularımızda Büyükelçimiz ve Başkonsolosumuza , Güren zeytinciliğin sponsorluğunda Ayvalığa özgü zeytin ürünlerinden oluşan hediyeler vermiş ve Ayvalık Spor Kulübünün Teşekkür plaketini takdim etmişlerdir.Sporcularımız Avrupanın en büyük büyükelçiliği olan Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçilik binasını gezerek çok kısa sürede bitirilen ve içerisinde bulunan Türk sanatçılarımızın eserlerini de görme fırsatına sahip oldular.

Sporcularımız 16 Mayıs Perşembe günü Stuttgarta geçeceklerdir.Stuttgartta bu sene 21.si düzenlenecek olan 15 ülkeden 500 e yakın sporcunun katılması beklenen Nagold Uluslar arası Taekwondo şampiyonasına’da katılacak olan sporcularımız bu şampiyonadan da güzel başarılar alacaklarını söylediler.

Almanya sporcu kafilemiz

OZAN UMUTGÜNEY 1998 1.DAN 51 KG jugend A MALE LK-1

DOĞUKAN GERÇEK 1999 6.GIP 53 KG jugend B MALE LK-2

AHMET SEFAŞİŞECİOĞLU 2002 2.GIP 35 KG jugend C MALE LK-1

HAKAN BAYTOK 1998 2.DAN 55 KG jugend A MALE LK-1

MUSTAFA CAN KALKAN 2000 1.DAN 37 KG jugend B MALE LK-1

UĞUR CAN GÜNAYDIN 2000 1.DAN 45 KG jugend B MALE LK-1

YAĞMUR BAYSAL 1996 1.DAN 49 KG jugend A FEMALE LK-1

BERLİN 6 BERLİN 1

BERLİN 2 BERLİN 3 BERLİN 4