Başkanımız

logo_y

Ayvalık spor kulubü başkanı sayın Volkan SERSAN 1978 İstanbul doğumludur. İlk ve orta öğretimini İstanbul da tamamlayan Sersan Üniversite eğitimi için gittiği Kocaeli’n de 11 yıl kaldıktan sonra , 2006 yılında Balıkesir’in / Ayvalık ilçesine yerleşmiştir.

Taekwondo sporuna Eski Avrupa Şampiyonu ve Dünya İkincisi hocalarımızdan Nusret RAMAZANOĞLU nun Ümraniyede ki spor okulunda başlayan Sersan 1993 -1995 yılları arasında Nusret hocamızla çalıştıktan sonra 1995 yılında Üniversite eğitimi için Kocaeline yerleşmiştir.

Kocaeli’de bulunduğu üniversite yıllarında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Baş Antrenörü olan Cemal TEMEL hocamızla birlikte çalışmış , Cemal hocamızın bilgi ve tecrübelerinden de faydalanarak kendini geliştirme fırsatı bulmuştur. Geçirmiş olduğu sakatlıklar ve iş hayatı nedeni ile müsabıklığı çok fazla sürmeyen hocamızın , 2002 yılında İstanbul da katılmış olduğu aday hakem kursu Taekwon-do sporuna bakış açısını değiştirmiş ve bundan sonraki spor hayatında ki hedefini Uluslararası hakemlikte kariyer yapmak olarak değiştirmesine neden olmuştur.

2010 ve 2011 yıllarında görev almış olduğu şampiyonalarda göstermiş olduğu performansı ile göz dolduran hocamız , taraflı tarafsız bir çok sporcu ve antrenörün güvenini ve takdirini toplamıştır. Halen aktif olarak Türkiye Şampiyonalarında görev almakta olan SERSAN Balıkesir ilimizde ,Taekwondo dalında gelecekte görev yapacak hakem adaylarınının yetiştirilmesi için eğitim seminerleri vermektedir.

Hocamız 22-24 Kasım 2013 tarihleri arasında katılmış olduğu Uluslararası Savate ve Canne Federasyonunun İzmir Halkapınar’da düzenlediği Uluslararası Antrenör ve Hakem kursunu başarı ile bitirerek kulübümüzün spor branşlarına bir yenisini daha eklemiştir.

Ayrıca Ata Savunma Sanatı Federasyonu tarafından verilen Antrenörlük kursu sonucunda Ata Savunma Sanatı antrenörlük belgesini de alarak kulübümüzdeki aktif spor branşı sayısını üçe çıkarmıştır.

Evli ve bir kız çocuk sahibi olan SERSAN Taekwondo siyah kuşak 5.Dan ( WTF 4.DAN ), Ata Savunma Sanatı 3.Dan seviyesinde olup , aynı zamanda

Türkiye’de Taekwondo 2.Kademe Antrenör , Kukkiwon’da ( Dünya Taekwondo Merkezi ) Uluslar arası 3th Class Antrenörlük belgesine sahiptir.

Hocamızın yürüttüğü görevleri şunlardır ;

Ayvalık Spor Kulübü Başkanı

Savate Balıkesir İl Temsilcisi

Balıkesir Taekwondo İl Hakem Kurulu Başkanı

Milli Hakem ( Ulusal )

Milli Poomse Teknik Hakemi ( Ulusal )

Uluslararası Savate Hakemi

Ayvalık Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü antrenörü