AYVALIK’TA TAEKWONDO ŞENLİĞİ

Ayvalık’lı Minik Taekwondocularımız Bayanlarda İkincilik kupasının sahibi oldu.

ayv2014-6

Ayvalıkta düzenlenen 5.Geleneksel İller Arası Mini Minikler Taekwondo şampiyonasında Balıkesir Merkez ve ilçeleri dahil olmak üzere toplam 12 kulüp ve Bay Bayan 143 mini minik sporcumuz mücadele etti.

Ayvalık spor kulübü olarak 25 sporcuyla mücadele ettiğimiz şampiyonada Bayanlarda Takım olarak 2.lik kupasının sahibi olan miniklerimiz ilçemize güzel bir başarıyı hediye etmiş oldu.

Her sene sadece Ayvalık ilçemizde yapılan ve Mini minik kategorisinde düzenlenen şampiyonaya katılım çok yüksek oldu. Geçen sene 67 sporcunun mücadele ettiği şampiyona 143 sporcuyla start aldı. Sabah 9’da başlanan maçlar akşam saatlerinde sona erdi.Şampiyonada mücadele eden miniklerimizin büyük bir çoğunluğu ilk defa müsabakaya çıkarken , katılmış oldukları bu şampiyonada sporcularımız öğrendiklerini en güzel şekilde uygulama fırsatı oldu.

Şampiyonada Ayvalık Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürümüz Sayın Cem HAMZAOĞLU yapılan bu organizasyon nedeni ile çok mutlu olduğunu ve geleceğimizin teminatı olan minik sporcularımızı ağırlamaktan büyük onur duyduğunu belirterek , ilçemizde Taekwondo sporuna destek olan Sezen DEDEOĞLU ( Özop Otomotiv – Balıkesir ) , Sibel GÜREN ( Güren Zeytincilik ) , Şevket VAROL , Hüseyin ÖZDEMİR , ve Erdal İNCE’ ye teşekkür plaketi verdi. Ayrıca şampiyonaya katılan kulüp antrenörlerimize de misafirperverliğin göstergesi olarak çeşitli hediyeler verildi.

Antrenörümüz Volkan SERSAN katılan bütün kulüplere ve sporculara başarılar dileyerek Taekwondo sporunun gelişmesine destek olan herkese teşekkür ederek özel davetimiz ile gelen Manisa / Akhisar Belediye Spor kulübü sporcularına ve değerli hocamız Hüseyin Yüksel ‘ e katkılarından dolayı çok teşekkür ediyor  şampiyonaya katılan bütün sporcularımızı , özveriyle görev yapan bütün hakemlerimizi ve antrenörlerimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.dedi.

Şampiyonada mücadele eden dereceye girsin girmesin her sporcuya madalya ve başarı belgesi verilen şampiyonada ayrıca 300 kişilik pilav hayrı yapılarak bir ilke imza atılmış oldu.

Şampiyonada dereceye giren kulüplerimizin elde etmiş oldukları puanlar ;

 

Bayanlarda ;

Birinci        Dursunbey Spor Kulübü                                                      31 puan

İkinci          Ayvalık Spor Kulübü                                                            27 puan

Üçüncü       Burhaniye Taekwondo İhtisas Spor Kulübü             23 puan

Dördüncü   Balıkesir Taekwondo Gençlik ve Spor Kulübü         4 puan

 

Erkeklerde ;

Birinci         Havran Halk Eğitim                                                              18 puan

İkinci           Burhaniye Taekwondo İhtisas Spor Kulübü             17 puan

Üçüncü        Karagözoğlu Gençlik ve Spor Kulübü                         15 puan

Dördüncü     Karsavuran Teakwondo Spor Kulübü                       11 puan

ayv2014-2  ayv2014-1

ayv2014-9   ayv2014-8

ayv2014-7  ayv2014-5  ayv2014-4  ayv2014-6