AYVALIK’TA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ HAFTASI KUTLANDI

amator213-19 Ekim tarihleri arasında kutlanan Amatör spor kulüpleri haftası dolayısıyla Ayvalık ilçemizde gerçekleştirilen etkinliğe Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi GENCER , İlçe Spor Müdürümüz Cem HAMZAOĞLU ve daire amirleri ile Spor kulüpleri yöneticileri ve çok sayıda sporcu katıldı.

Marina önünden başlanan kortej yürüyüşü ile Ayvalık meydanına gelindi. Saygı duruşu İstiklal Marşımızın okunması ve Amatör spor kulüpleri federasyonu temsilcisi Cemal ERHANOĞLU’nun konuşmasından sonra meydana kurulan tatami üzerinde sırasıyla Ju Jitsu , Taekwondo , MMA ve Kick Boks , Atletizm ve Voleybol sporcularımızın gösterileri , izleyen herkese güzel dakikalar yaşattı.
Volkan SERSAN hocamız tarafından gösteri yapan sporcularımızın gerek yurtdışı gerekse yurtiçinde almış oldukları başarılardan bahsedilirken ilçemizde birçok branşta yaklaşık 1.000 e yakın lisanslı sporcu ile Balıkesir merkezden sonra en fazla lisanslı sporcuya sahip ilçe olduğumuzun da bilgisi verildi. Spor kulüplerimizin açmış oldukları stantlar sayesinde etkinliğe katılanlara spor branşları hakkında detaylı bilgi verilirken İlçe Sağlık müdürlüğü tarafından açılan stantta Obeziteyle mücadele konusunda ölçümler yapılarak spor yapmanın önemi hakkında bilgi verildi.
Protokol üyeleri ile açılan stantları gezen halkımız sporcularımızla hatıra fotoğrafı çektirirken yapmış oldukları spor , elde etmiş oldukları başarılardan ve ilçemizde faaliyet gösteren spor kulüplerimizin çocuklarımıza kazandırdıkları beceriler hakkında bilgi alma fırsatı buldular.

amator13 amator12 amator11 amator10 amator9 amator8 amator7 amator6 amator5 amator4 amator3 amator2 amator1