Ayvalık Taekwondo Rüzgarı Stuttgart’ta Hız Kesmedi

3 Birincilik kupası , 3 İkincilik madalyası , 1 Üçüncülük madalyası ve Genel klasmanda 5.lik kupasının sahibi olan Ayvalık Spor Kulübümüzün sporcuları göğsümüzü kabarttı.

18 Mayıs cumartesi günü Nagold şehrinde bu yıl 20. si düzenlenen İnternatinaol Schwarzwald Taekwondo Pokal turnuvası 7 ülkeden 46 kulüp ve yaklaşık 300 sporcunun katılımı ile Bachlen Halle spor salonunda yapıldı. Sporcular Minik , yıldız , genç ve büyükler kategorisinde hem poomsae hem de gyrogi bölümlerinde mücadele etti.Organizasyonu yapan Cumhur GENÇ , Şampiyonaya Türkiye’den de ilk defa bir kulübün Ayvalık Spor Kulübünün katılmasının gurur verici olduğunu söyledi. Şampiyona çok çekişmeli maçlara sahne oldu.Özellikle Lk – 1 maçlarında iyi sporcuların olması izleyenlere heyecanlı dakikalar yarattı.

Organizasyonu düzenleyen Uluslar arası Gyrogi ve Poomse hakemimiz Cumhur GENÇ , seremoni sırasında Almanya Taekwondo Federasyonu Başkanı Park So Nam ve Cataldo Creti’ye ve ayrıca 20 yıldır Türkiye’den ilk defa katılan bir kulüp olan Ayvalık Spor Kulübü Başkanı ve Antrenörü olan Volkan SERSAN hocamıza da şampiyonaya katılmalarından dolayı teşekkür plaketi verdi.

Şampiyonada Fransa,Avusturya,İsviçre,İngiltere ve Almanya’dan 21 hakem görev yaptı.7 ülkeden Toplam 46 kulübün katılmış olduğu organizasyonda 3 Birincilik , 3 İkincilik ve 1 Üçüncülük alan Ayvalık Spor Kulübü sporcuları genel klasmanda 5.lik kupasının da sahibi oldu.Gelecek yıl için çok daha farklı bir organizasyon planlayacaklarını belirten GENÇ önümüzdeki günlerde 2014 yılının maç tarihinin belli olacağını söyledi.

Sporcularımızı kazanmış oldukları bu başarıdan dolayı konsolosluk makamında kabul eden Stuttgart Başkonsolosumuz Sayın Mustafa Türker ARI beyefendi’de sporcularımıza ikramlarda bulunarak bol bol sohbet etti. Başkonsolosumuza Ayvalığımızın yöresel ürünlerinden hediye eden SERSAN ayrıca kendilerini kabul eden başkonsolosumuza teşekkür plaketi verdi.

stutgart5 stutgart4   stutgart3 stutgart2